Aktuality: "Napsali o nás v Hospodářských novinách"

Napsali o nás v Hospodářských novinách

05. 10. 2015
Napsali o nás v Hospodářských novinách photo

"Křehké drobnosti obalí stroj papírem, nepoškrábou se ani nerozbijí"
 

Novou metodu balení drobných křehkých předmětů představila včera na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně firma BRANOPAC CZ. Stroj GEAMI WrapPak HV ocení především provozovatelé e-shopů či prodejci drobných dárkových předmětů a elektroniky. Je totiž alternativou ručního balení výrobků například do bublinkové fólie, pěnových materiálů či obyčejného balicího papíru.

Balicí zařízení GEAMI WrapPack HV balí výrobky do dvou vrstev papíru. Perforovaný silnější papír chrání zboží před rozbitím, druhá vrstva jemnějšího papíru pak před poškrabáním. Obě vrstvy papíru stroj automaticky podává, rychlost odvíjení a množství materiálu si obsluha volí šlapacím pedálem.

"Unikátní šestihranné výseky v papíru fixují výrobek v krabici a zabraňují tak nežádoucímu pohybu, není tak nutný žádný další výplňový materiál. Obal lze navíc použít i samotný, řada zákazníků takto zabalené zboží jen zafixuje páskou a distribuuje v tomto designovém balení," popisuje obchodní ředitel firmy BRANOPAC CZ Miloslav Olach.

Náklady na pořízení stroje jsou pro zákazníka nulové. Firma BRANOPAC CZ ho totiž pronajímá za symbolickou cenu a po dobu pronájmu také zajištuje jeho servis. "Klient si od nás kupuje jen obalový materiál, jehož cena se odvíjí od spotřeby. S každým zákazníkem se přitom snažíme najít individuální řešení, abychom jeho výrobkům zaručili dostatečnou ochranu a zároveň byl tento způsob balení pro klienta ekonomický," uvedl Olach.

Kromě tohoto stroje navíc firma BRANOPAC CZ ze skupiny Antalis nabízí řadu jiných způsobů balení a je dodavatelem průmyslového balení pro Česko a Slovensko.

Nový stroj GEAMI WrapPak HV uvedl BRANOPAC CZ na český trh před několika dny a je letošní novinkou i na evropském trhu. Jeho výrobcem je americká firma Ranpak. "Právě představení stroje na Mezinárodním strojírenském veletrhu a přihlášení do soutěže o Zlatou medaili považujeme za ideální příležitost, jak ho uvést do prodeje," doplňuje zástupce firmy BRANOPAC CZ.

Autor: Zuzana Taušová
Hospodářské noviny, 16.9.2015

Více o obalovém řešení naleznete ZDE