Aktuality: "Přepravní balení: Lepenka, dřevo i plast"

Přepravní balení: Lepenka, dřevo i plast

27. 08. 2020
Přepravní balení: Lepenka, dřevo i plast photo

Pro časopis Packaging Herald 7-8/2020 jsme sdíleli naše zkušenosti z oblasti exportního balení.

Co mají společného dřevo, lepenka a plast? Například uplatnění v přepravním a exportním balení. Všechny tři materiály si zde najdou své nezastupitelné místo. Bez dřevěných obalů se neobejdeme v zámořské přepravě, vlnitá lepenka se vyznačuje mimo jiné univerzálností, a jak je na tom plast, se přesvědčte sami v následujících řádcích.

S exportním balením má zkušenosti rovněž společnost ANTALIS | BRANOPAC CZ. Příkladem je řešení pro 6t kolos, který byl expedován z České republiky do Číny. Příprava na transport strojního zařízení (lisu pro elektronické konektory pro automobilový průmysl, jehož součástí byly protihluková skříň, lubrikační jednotka a rozvaděč) trvala tři měsíce. Na samotnou realizaci balení měla společnost pouhých devět dní. Stroj byl nakonec zabalen do bedny vyrobené z OSB desek.

Celý text dostupný online: Přepravní balení: Lepenka, dřevo i plast

 

Jak na balení elektroniky

Firma ANTALIS | BRANOPAC CZ má zkušenosti také s balením elektroniky, pro kterou navrhuje nejčastější obaly z PE a PUR, kartonplastu (PP), vratné obaly z extrudovaného polypropylenu (EPP), popř. PET blistry nebo shieldingové sáčky. Je zvykem odlišovat antistatické materiály i barevně, tedy růžová barva je u PE a PUR pěn, LDPE a bublinkových fólií, kartonplast v antistatickém provedení ESD bývá černý, ESD shieldingové sáčky mají typicky černo-metaliskou barvu. Nedílnou součástí balení jsou plastové bedny s víkem, které chrání výrobky proti nečistotám a vlivům vnějšího prostředí. "Současným trendem je také používání nasávané kartonáže, protože není tvarově limitována," doplňuje Miloš Bílský, packaging sales director.

Celý text naleznete v online verzi magazínu: Jak na balení elektroniky

 

Zdroj: časopis Packaging Herald 7-8/2020

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.